Інформація

про Огіївський НВК Сахновщинської районної ради Харківської області у 2018/2019 навчальному році станом на 05.09.2018

Рік заснування ________1970____________________________________
Директор НВК Жага Наталія Володимирівна, освіта вища, за спеціальністю вчитель математики та фізики, "спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії", педагогічне звання "старший вчитель". Заклад очолює з 2014 року.
Контингент учнів В дошкільному підрозділі навчається 27 вихованців, у шкільному підрозділі навчається 89 учнів, з них учнів 1-4 класів – 40 чол., 5-9 класів – 39 учнів, 10-11 класів –10 учнів. Випускників 9 класу - 9 учнів Випускників 11 класу - 4 учнів.
Мова навчання Українська мова навчання.
Профільне навчання В 10 класі (6 учнів) вивчаються профільні предмети "Українська мова", "Історія України". Навчально-виховний процес здійснюється за універсальним профілем в 11 класі (4 учнів).
Педагогічний колектив Педагогічний колектив нараховує 27 педагогів, з них 23 чол. мають вищу освіту, 3 чол. – середню спеціальну. Вищу кваліфікаційну категорію мають 4 чол., І кваліфікаційну категорію – 7 чол., ІІ кваліфікаційну категорію – 6 чол., категорію „спеціаліст” – 6 чол., старший вчитель – 1 чол., вчитель-методист - 1 чол.
Забезпечення харчуванням Гарячим харчуванням на 95% забезпечено вихованців, учнів початкових класів та дітей пільгових категорій. За рахунок батьківської плати харчується 70 учнів.
Творчий потенціал Педагогічний колектив працює над проблемою: «Впровадженнясучасних педагогічних технологій з метою підвищення якост і навчально-виховного процесу в умовах упровадження нових Державних стандартів».
Гурткова робота В школі працюють секції ДЮКФП "Олімп" з футболу і волейболу.
Підвіз учнів та вчителів До школи потребують підвозу 40 учнів та 8 вчителів з селища Сахновщина, с.Терноватка та с.Гаркушино . Підвіз здійснюється шкільним автобусом.
Матеріально-технічне забезпечення


До послуг учнів 11 навчальних кабінетів, 2 комп’ютерні класи ( 22 ПК), 2 спортивні зали, гімнастичний та футбольний майданчики, майстерня, їдальня. Бібліотечний фонд налічує – 7500 примірників художньої та навчальної літератури.


Результати вихованців та участь закладу у проектах
Підвищення інтересу учнів до знань, формуванню творчого покоління молодих науковців сприяла робота педагогічного колективу під час підготовки учнів до олімпіад з базових дисциплін, учнівських турнірів, конкурсу – захисту наукових робіт МАН, мовно – літературних конкурсів. За підсумками 2017/2018 навчального року в другому етапі призові місця посіли учні з предметів:.Фізики (вчитель Жага Н.В., Какадій В.М.) , біологія ( вчитель Вавренюк І.В.) , правознавство ( вчитель Савельєва А.В. , і)сторія (вчитель Савельєва А.В.) ,екології (вчитель Клименко Ю.О.),трудового навчання (вчитель Терещенко М.М.), інформаційних технологій (вчитель Грицай С.Ф.). Переможцями Всеукраїнських учнівських олімпіад ІІІ етапу стали Ященко А.- ІІІ місце з правознавства (вчитель Савельєва А.В., Підгайний О. - ІІІ місце з біології(вчитель Вавренюк І.В ) . З дев'яти учнівських турнірів учні нашого НВК прийняли участь у двох і стали призерами турнірів з правознавства - ІІІ місце (учитель Савельєва А.В. ) , фізики -ІV місце (учитель Жага Н.В.).

Огіївський НВК бере участь у дослідно-експериментальній роботі регіонального рівня за темою « Науково-методичні засади впровадження гендерних підходів в систему роботи навчальних закладів на 2014 – 2018 роки». Вчителі та вчительки (Савельєва А.В., Соляник Я.В., Жага Н.В., Третяк Н.А., Вавренюк І.В., Приходько А.А., Сороколіт Л.М., Клименко Ю.О., Тисовський І.М., Бондаренко Р.В., Какадій В.М., Жовтяк К.М. є активними учасниками/цями Міжшкільної творчої гендерної майстерні, яка працює у Центрі гендерної культури м. Харкова. Головною метою цього заходу є створення зразків різноманітної гендерночутливої наочності, яка у подальшому використовуватиметься в навчально-виховному процесі у школах України. За сумлінну та якісну роботу педагогині були неодноразово нагороджені Грамотами та Дипломами ГО «Гендерний інформаційно-аналітичний центр «КРОНА» у співпраці з КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні за високий рівень в гендерному експерименті. Саме в Огіївському НВК вчительство вперше в Україні провело дослідження з гендерного аналізу уроків та узагальнило результати (роботу надруковано у єдиному гендерному періодичному некомерційному виданні в Україні – гендерному журналі «Я» (2016 (40)); вчительки брали участь у семінарі «Внесок жінок в розвиток науки, культури і освіти» (м. Харків);

Вчительок Савельєву А.В., Черниш С.С., Какадій В.М., команда гендерного освітнього експерименту запросила взяти участь у спеціальній літній гендерній школі з 19 по 21 червня 2017 р. Тут вчительки глибше занурилися у гендерну проблематику, відвідували захоллюючі навчальні сесії, групові дискусії, обговорювали кінофільми і отримали фменні сертифікати.

Вчительки Жага Н.В., Савельєва А.В., Вавренюк І.В., Приходько А.А., Третяк Н.А., Політович Н.І., Черниш С.С., Какадій В.М. надрукували свої роботи у гендерному педагогічному альманасі – унікальному виданні, аналогів якого немає в Україні.

2. Вчительки Огіївського НВК, Какадій В.М. та Савевльєва А.В., четвертий рік поспіль виконують фахову антидискримінаційну експертизу підручників.

3. Вчительство та учнівство Огіївського навчально-виховного комплексу беруть активну участь у Міжнародному (німецько-українському) проекті політичного й громадянського виховання молоді М18 «Ми можемо більше!» (НГО " Агенція розвитку освітньої політики" і DRA (Німецько-Руський обмін), який сприяє громадянській партиципації дітей і молоді в регіонах України. Наразі, в рамках проекту, в цьому навчальному закладі проводиться апробація методичного посібника з громадянської освіти та політичної просвіти. Вчителі, батьки, діти відвідують Дитячі Юнацькі форуми в м. Києві.

В Огіївському НВК, рамках проекту діти, зацікавлені вчительки розробили та розпочали реалізацію проекту «Збирай роздільно сміття – буде щасливим життя», змонтували промо-ролик, який брав участь у Всеукраїнському відкритому онлайн-голосуванні. До проекту долучилися батьки, чиновники. Це тільки початковий етап, в подальшому передбачається поширити досвід роздільного сортування у межах с.Огіївка. Наступним етапом є впорядкування парку відпочинку (виготовлення гойдалок для дітей, лавочок, розбиття клумб тощо). Також плануємо відновити криницю, щоб вона знову наповнювалася дзеркально чистою водою.

2. Четвертий рік поспіль вчительки Огіївського НВК є активними учасницями Міжнародних учительських (не)конференції EdCamp Ukraine не тільки Національних (м. Харків), а й регіональних. EdCamp Ukraine включено до переліку заходів МОНУ та плану заходів Інституту модернізації змісту освіти.

Огіївський НВК подав організував та провів у 2017 р. міні-EdCamp Огіївка.

5. Ззавдяки спільноті відповідального вчительства EdCap Ukraine, Харківському хабу Global Shapers Community, School Angels (одна з найавторитетніших правових організацій світу Amnesty International) Україна вже тричі відзначала Усесвітній день гідності! День Гідності - це незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний навчальний курс для вчительства й учнівства, мета якого – подвигати дорослих і дітей керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях.

В Огіївському навчально-виховному комплексі три роки поспіль проводиться Всесвітній День Гідності. Проводиться низка вправ і обговорень на тему гідності, на яких учні й учениці з’ясовують, яке значення для них має ця категорія й розповідають історії про гідність із власного досвіду.

Директор Огіївського НВК Н.В.Жага

Кiлькiсть переглядiв: 0